Carloop

    Bilmatch

    Se dit match

    Privatleasing · 2026

    Polestar 5

    Dual Motor · Elektrisk · 748 hk

    Privatleasing fra

    15.395kr./md.

    Udbetaling 99.995 kr. · Fra 15.000 km/år

    Specifikationer

    Modelår

    2026

    Drivmiddel

    Elektrisk

    Rækkevidde

    670 km

    Batteri

    112 kWh

    Gearkasse

    Automatgear

    Hestekræfter

    748 hk

    Energiforbrug

    18,3 kWh/100 km

    Polestar 5 Dual Motor - billede 1
    1 / 6

    Billederne er kun ment som illustration. Farve og udstyr kan variere.

    Forsikringshuset Danmark
    I samarbejde med Forsikringshuset Danmark

    Spar op til 3.000 kr. på din bilforsikring

    Få et uforpligtende forsikringstilbud – vi matcher dig med den bedste pris via vores partner Forsikringshuset Danmark.

    Leasingpriser og km-pakker for Polestar 5 Dual Motor

    Leasingpriser

    Kilometer/år 15.000 km 20.000 km 25.000 km
    Leasingperiode 48 mdr. 48 mdr. 48 mdr.
    Bindingsperiode 12 mdr. 12 mdr. 12 mdr.
    Udbetaling 99.995 kr. 99.995 kr. 99.995 kr.
    Tilbageleveringsgebyr 0 kr. 0 kr. 0 kr.
    Månedlig ydelse 15.395 kr. 15.795 kr. 16.195 kr.
    Samlet betaling i leasingperioden 838.955 kr. 858.155 kr. 877.355 kr.
    Mindstepris i bindingsperioden 284.735 kr. 289.535 kr. 294.335 kr.

    15.000 km/år

    15.395 kr./md.

    Udbetaling99.995 kr.
    Samlet i leasingperioden838.955 kr.
    Min. i binding284.735 kr.

    20.000 km/år

    15.795 kr./md.

    Udbetaling99.995 kr.
    Samlet i leasingperioden858.155 kr.
    Min. i binding289.535 kr.

    25.000 km/år

    16.195 kr./md.

    Udbetaling99.995 kr.
    Samlet i leasingperioden877.355 kr.
    Min. i binding294.335 kr.

    Alle priser er inkl. moms. Den endelige pris kan variere afhængigt af den valgte konfiguration.

    Hvad får du med?

    Inkluderet

    • Reparation og service
    • Finansieringsomkostninger
    • Leveringsomkostninger

    Ikke inkluderet

    • Forsikring
    • Grøn ejerafgift
    • Brændstof
    • Vinterdæk

    Lignende biler

    Polestar 2 Dual Motor privatleasing
    Elektrisk

    Polestar 2

    Dual Motor

    48 md.Fra 15.000 km/år
    82 kWh · 596 km rækkevidde

    Fra5.895kr./md.

    Udbetaling 24.995 kr.

    Se detaljer
    Polestar 5 Dual Motor Performance privatleasing
    Elektrisk

    Polestar 5

    Dual Motor Performance

    48 md.Fra 15.000 km/år
    112 kWh · 565 km rækkevidde

    Fra20.395kr./md.

    Udbetaling 99.995 kr.

    Se detaljer
    Polestar 4 Performance privatleasing
    Elektrisk

    Polestar 4

    Performance

    48 md.Fra 15.000 km/år
    94 kWh · 500 km rækkevidde

    Fra5.395kr./md.

    Udbetaling 24.995 kr.

    Se detaljer
    Polestar 4 Dual Motor privatleasing
    Elektrisk

    Polestar 4

    Dual Motor

    48 md.Fra 15.000 km/år
    94 kWh · 590 km rækkevidde

    Fra4.795kr./md.

    Udbetaling 24.995 kr.

    Se detaljer

    Viden om Polestar

    Se mærkeside
    Din uvildige leasingpartner

    I tvivl om hvilken leasingbil du skal vælge?Vi finder den bedste løsning til dig.

    Fortæl os om dine behov – så analyserer vi markedet og sender en personlig anbefaling, der passer til dig.

    Se leasingbiler
    100% uafhængig – vi arbejder kun for dig, ikke for forhandlere
    • Vi finder de rigtige biler

      Vi matcher dig med leasingbiler, der passer til dine behov og dit budget.

    • Du får den bedste løsning

      Vi sammenligner markedet og finder den løsning, der giver mest værdi for dig.

    • Du vælger med ro i maven

      Du får en klar anbefaling og overblik over de næste skridt.